Szanowni Państwo,
zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z dnia 23 lutego 2024 r., Politechnika Warszawska otrzymała subwencję w wysokości 174 189 200,00 zł na zwiększenie wynagrodzeń brutto pracowników Uczelni.

Przyznane środki finansowe przeznaczone są na podwyższenie wynagrodzeń brutto pracowników uczelni średnio o:

• 30% w grupie nauczycieli akademickich,
  • 20% w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

W Politechnice Warszawskiej, na podstawie Porozumienia Rektora z organizacjami zakładowymi NSZZ "Solidarność" i Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w sprawie zwiększenia wynagrodzeń pracowników PW w 2024 r., zawartym w dniu 21 marca 2024 r., przyjęto, że wynagrodzenie zasadnicze pracowników zostanie podwyższone względem wynagrodzenia z dnia 1 stycznia 2024 r., zgodnie z powyższą skalą procentową, tj.:

• 30% dla nauczycieli akademickich, jednak nie mniej niż minimalne wynagrodzenie dla poszczególnych stanowisk określone w odniesieniu do minimalnego wynagrodzenia profesora;
  • 20% dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, z zastrzeżeniem, że kwota podwyżki zostanie pomniejszona o wartość zwiększenia wynagrodzenia pracownika do kwoty minimalnego wynagrodzenia wprowadzonego ustawą od dnia 1 stycznia 2024 r. (tj. do 4.242,00 zł).

Wypłata podwyższonych wynagrodzeń wraz z wyrównaniem od dnia 1 stycznia 2024 r. nastąpi w terminach wypłat wynagrodzeń za kwiecień 2024 r., określonych w Regulaminie pracy dla poszczególnych grup pracowników.

Informacje wraz z treścią Porozumienia możecie również znaleźć Państwo w Intranecie PW.

prof. dr hab. inż. Mirosław Karpierz
Prorektor ds. Ogólnych

pdf-459 Porozumienie 2024 POPULARNY
Porozumienie Rektora Politechniki Warszawskiej z organizacjami zakładowymi NSZZ „Solidarność" i Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w sprawie zwiększenia wynagrodzeń pracowników Politechniki...