Znaczenie nauki i szkolnictwa wyższego w rozwoju każdego państwa jest ogromne. Z tego względu pod koniec miesiąca, 29 listopada, na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0.

W 2016 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało, że potrzebna jest zupełnie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym, regulująca funkcjonowanie polskich uczelni, zwana Ustawą 2.0. Waga przygotowywanego projektu zmian jest ogromna, a praca ekspertów nad nim trwa już wiele miesięcy.

W ostatnią środę miesiąca, 29 listopada 2017 r., o godz. 16:15 w Małej Auli w Gmachu Głównym odbędzie się Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0. Podczas spotkania referaty wygłoszą: prof. Zbigniew Marciniak, Wiceprzewodniczący RGNiSW, Członek Komisji ds. Strategicznych Problemów Szkolnictwa Wyższego KRASP oraz prof. Wojciech Wawrzyński, Prorektor ds. Ogólnych PW.

Nie będzie to pierwsze spotkanie na warszawskiej Politechnice w sprawie ustawy dotyczącej nauki i szkolnictwa wyższego. Już na początku tego roku, 1 marca 2017 r., w Gmachu Głównym odbyła się konferencja „Ustawa 2.0”, podczas której zostały przedstawione propozycje zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym.