Informacje z Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność"

Do Komisji Zakładowych NSZZ Solidarność

W dniach 19-22 września 2019 roku w Krakowie odbyło się I Forum Uczelni Polskich(I FUP), które jest kontynuacją dotychczasowego Uniwersyteckiego Forum Związkowego. Tegoroczne spotkanie środowiska akademickiego zorganizowały Komisje Zakładowe NSZZ Solidarność Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Forum Uczelni Polskich zostało objęte patronatem Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”.

Myślą przewodnią Forum było motto: „By dorastać do pełni człowieczeństwa”.

Obszerna relacja z obrad I FUP oraz materiały udostępnione przez Prelegentów zostały opublikowane na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi: „I FUP w Krakowie – relacja i materiały” – przejdź do artykułu

Polecamy Państwu również lekturę artykułów: Mobbing, a może bullying? oraz Ombudsman na polskich uczelniach – oryginał czy podróbka?

Najnowszy numer Wiadomości KSN można pobrać z zakładki BIULETYN

Z działalności Krajowej Sekcji Nauki NSZZ Solidarność

Na przełomie lipca i sierpnia 2019 r. Krajowa Sekcja Nauki wystosowała następujące opinie:

Opinia projektu rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie sposobu podziału środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz potencjału badawczego znajdujących się w dyspozycji ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki oraz na zadania związane z utrzymaniem powietrznych statków szkolnych i specjalistycznych ośrodków szkoleniowych kadr powietrznych z dnia 17 lipca 2019 r.

Opinia Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” projektu rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie dotacji celowych przyznawanych instytutom działającym w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, z dnia 24 lipca 2019 r.

Opinia Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” w sprawie projektu Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.). Warszawa, 27 sierpnia 2019 r.

Stając w obronie wolności słowa i swobody prowadzenia dyskusji akademickiej, Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” zwróciła się również do Premiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, sprzeciwiając się nadużywaniu władzy rektorskiej i domagając się stosowania jednakowych standardów etycznych wobec wszystkich pracowników akademickich.

List do Jarosława Gowina, Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z dnia 16 września 2019 r.

Posiedzenia Prezydium i Rady KSN

Prezydium Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” obradowało w Krakowie w dniu 20 września br.

Komunikat z posiedzenia Prezydium jest dostępny na stronie Krajowej Sekcji Nauki – przejdź do strony KSN

Termin kolejnego Prezydium KSN wyznaczono na dzień 22 listopada 2019 r.

Rozszerzone o przewodniczących Komisji Zakładowych zrzeszonych w KSN posiedzenie Rady KSN odbędzie się natomiast 23 listopada 2019 r. w Warszawie. Spotkanie poświęcone będzie wdrażaniu ustawy w uczelniach, a w szczególności statutom, regulaminom pracy i wynagradzania (planowane jest też krótkie szkolenie dotyczące tworzenia regulaminów wynagradzania) oraz prawdopodobnej nowelizacji ustawy.

Debata NKN Forum na Uniwersytecie Śląskim

Pierwszego lipca 2019 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyła się debata Narodowego Kongresu Nauki Forum (NKN FORUM), której wiodącym tematem były „Ścieżki kariery - rozwój kadr szkolnictwa wyższego i nauki”. Relacja z przebiegu debaty znajduje się na naszej stronie internetowej – przejdź do artykułu

Prace nad statutami, regulaminami pracy i wynagradzania

Przypominamy o pilnym przesyłaniu przyjętych przez Państwa Uczelnie porozumień płacowych, statutów, regulaminów pracy oraz regulaminów wynagradzania.

Prosimy o przesyłanie powyższych dokumentów na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dla Komisji Zakładowych

W załączeniu przesyłamy plik „Ocena okresowa - przydatne informacje” - wyłącznie do wiadomości Komisji Zakładowych .

Dzięki uprzejmości kol. Jerzego Serwackiego, przewodniczącego KZ "Solidarność" UJ, w załączeniu przesyłamy również do użytku wewnętrznego interpretację MNiSW dotyczącą wymiaru czasu pracy pracowników bibliotek w uczelniach.

Zapraszamy do korzystania ze strony internetowej Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność" oraz z profili KSN na portalach społecznościowych na Facebooku i Twitterze

pdf-358 Ocena okresowa POPULARNY

OCENA OKRESOWA PRACOWNIKÓW, W TYM NAUCZYCIELI AKADEMICKICH - PRZYDATNE INFORMACJE

Opracowanie: Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” (do użytku wewnętrznego Komisji

...
Data-358sobota, 02 listopad 2019 12:02 Wielkość pliku-358 265.6 KB Download-358 250 Pobierz
pdf-357 MNSW Wymiar pracy bibliotekarzy POPULARNY
Korespondencja w spawie wymiaru czasu pracy osób zatrudnionych w bibliotekach uczelni. Pismo z 11 września 2019r.
Data-357sobota, 02 listopad 2019 11:47 Wielkość pliku-357 1.86 MB Download-357 176 Pobierz