Koleżanki i Koledzy!

Solidarność Politechniki Warszawskiej zajmuje się pomocą młodzieży pochodzącej z Kresów dawnej Rzeczypospolitej - krajów byłego Związku Radzieckiego. Ta forma działalności naszego Związku trwa od końcowych lat dziewięćdziesiątych, najpierw w ramach pracy Krajowej Sekcji Nauki, a następnie w Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, powstał Fundusz Oświatowy KRESY. Wypłacane są niewysokie stypendia oraz w razie potrzeby organizowane inne formy pomocy, takie jak dodatkowe konsultacje, opłacanie miejsca w akademiku, czy pomoc materialna w postaci odzieży, albo żywności. Staramy się utrzymywać ciągły kontakt z naszymi podopiecznymi, bo jako pracownicy naszej Uczelni znamy problemy studenckie, czasem związane z nieprzystosowaniem do nowych warunków. Środki na tę pomoc pochodzą obecnie z wpłat Kół Solidarności i od indywidualnych darczyńców. Natomiast bardzo trudno jest uzyskać wsparcie firm lub organizacji zewnętrznych.

Wprawdzie obecnie sytuacja młodzieży kresowej jest znacznie lepsza, niż to było ponad dwadzieścia lat temu, ponieważ istnieje więcej różnych form pomocy, jednak nie zaspokajają one wszystkich potrzeb.

W ciągu tego ponad dwudziestoletniego okresu naszej działalności kilkadziesiąt młodych osób korzystało z naszej pomocy. Większość z nich skończyła studia, niektórzy jeszcze drugi kierunek, albo studia podyplomowe.

Ciągle widzimy pozytywne skutki naszego działania i dlatego zwracamy się o Waszą pomoc poprzez wpłatę na konto Fundacji Politechniki Warszawskiej, która wsparła nas poprzez udostępnienie numeru konta bankowego:

84 1240 6003 1111 0011 2061 1736