Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt uzyskał 101 głosów elektorskich i został wybrany Rektorem Politechniki Warszawskiej na kolejną kadencję.

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Główny obszar zainteresowań to badanie właściwości materiałów o szerokiej przerwie energetycznej, technologia i zastosowanie cienkich warstw dielektrycznych półprzewodnikowych i przewodzących w heterostrukturach, przyrządach i mikrostrukturach, zwłaszcza przy wykorzystaniu procesów plazmowych.

Odbył staże naukowe w Instytucie Technologii Elektronowej NPCP „CEMI” w Warszawie oraz w Carnegie Mellon Univeristy w Pittsburghu (USA). W latach 1985-2005 był Kierownikiem Zespołu Dydaktycznego w Zakładzie Mikroelektroniki IMiO PW (obecnie Przyrządów Mikroelektroniki i Nanoelektroniki). Prodziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (2002-2005). W latach 1996-1999 był kontraktorem międzynarodowego projektu Tempus Phare.

Ponadto realizator 8 międzynarodowych projektów badawczych. Został wybrany Dziekanem Wydziału EiTI na kadencję 2008-2012. W latach 2012 – 2016 Rektor Politechniki Warszawskiej.

Gratulujemy wyboru.
Życzymy powodzenia i sukcesów. NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w PW